עדין מתלבטים? השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

  אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר בהתאם לתקנון

  [sourceurl thesource]

  לחץ להתקשרות

  עיצוב הוליסטי בעץ לפנים ולחוץ הבית

  במצב אופטימאלי, היינו מבצעים את תכנון הבית כך שיתאים גם לחוץ כבר משלב הבנייה, באופן כזה שהבית היה עוד אלמנט בתכנון הכולל של המגרש ולא בהכרח המרכז שלו. כך אפשר לתכנן מראש את כיווני הפתחים, את הגודל שלהם ולהתאים אותם למבנים הקיימים בחוץ כמו בריכת שחיה או מתקני משחקים.

  למרבה הצער, בארץ הגישה הזו עדיין לא מיושמת במלואה, אם בגלל שבתים רבים עוברים ידיים ואם בגלל שחלק גדול מאתנו עדיין קונה ישירות מקבלנים ואין לנו השפעה מרובה, אם בכלל על תכנון הבנייה.

  לפיכך, אנחנו בדרך כלל נאלצים להתחשב במגבלות הקיימות ולחשוב על דרכים אחרות כיצד ליצור חיבור טוב יותר בין הפנים לבין החוץ, כאשר הדבר הראשון שאנחנו בדרך כלל חושבים עליו הוא הריהוט החיצוני (שכן הוא יותר זול וגמיש מהריהוט הפנימי): אם בעבר ריהוט חוץ העלה בראשנו אסוציאציה של רהיטי פלסטיק לבנים ולא נוחים בעליל, הרי שהיום מדובר בתחום פורח עם כסאות, שולחנות ואפילו ספות מעוצבים מעץ (או לפחות דמויי עץ) במגוון גוונים המתאימים לכל חצר או גינה.

  אך מעבר לשימוש בריהוט, אסור לנו לשכוח גם את התפקיד החשוב שיש למבנים נוספים, צמחים ודקורציות בעיצוב הכולל של החוץ והתאמתו לפנים.

  פרגולות ודקים – תחשבו מראש על השילוב

  הפתרון הפופולארי והמתבקש ביותר הוא שימוש בפרגולות ודקים מעץ. לדוגמה, פרגולה גושנית. פרגולה זו בנויה מקורות עץ בחתכים גדולים וארוכים.

  לפרגולה גושנית מראה בולט ומלכותי יותר לעומת הפרגולות הפשוטות וגם יותר נוח לתחזק אותה. יתרון נוסף הוא שאפשר לבחור בין מספר סוגי עצים: אלון גושני, גושני לבן ודאגלאס פייר בעל הגוון האדמדם וכך לפתוח פתח למגוון אפשרויות להתאמת צבעים עבור סוגי ריהוט שונים, הן בהירים והן כהים.

  מבחינת דקים, אפשר לרצף את שביל הגישה כולו, מדלת היציאה לחצר ועד מרכזה וכך ליצור מראה אחיד ואלגנטי. יש אף כאלו שמרצפים את האזור שסביב הבריכה (אם ישנו) בדק המאפשר לפסוע בנוחות גם ברגליים יחפות ורטובות. מי שיכול להרשות לעצמו והתקציב שלו מאפשר זאת, עשוי אף לרצף חלקים פנימיים מהבית בפרקט בצבע דומה וכך להדגיש עוד יותר את החיבור.

  צמחים

  לא צריך להיות בעל חצר ענקית על מנת ליצור הלימה בין המרפסת לבין יתר החצר או הגינה: מספיק להשתמש במספר עציצים שיצרו קו אחד מרכזי הנמשך מהמרפסת ויורד או ממשיך הלאה לדשא ולצמחיה העבותה יותר. לחילופין או בנוסף, אפשר לבנות שביל תחום המרוצף באבנים משתלבות ולשתול בו צמחים בערוגות קטנות. אם ממש רוצים לשדרג, כדאי גם לשים עציצים על אדן החלון הפנימית בהם אפשר לצפות מן החוץ.

  לסיכום, ישנן דרכים רבות ומגוונות כיצד לעצב את החוץ בצורה שתהלום גם את הפנים בבתים קיימים בלי לחזור לשולחן הסרטוטים. בהצלחה!

  צרו קשר

   אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר בהתאם לתקנון

   [sourceurl thesource]

   מאמרים נוספים

   כיצד נתאים ריהוט לצבע הקירות בסלון?

   בחירת ריהוט לסלון הבית היא מלאכה הדורשת הקדשת מחשבה ותשומת לב למגוון פרטים הן ברמה הפונקציונלית והן מהבחינה העיצובית. מבחר סגנונות הריהוט והקונספטים העיצוביים המגוונים יוצרים שפע של אפשרויות אשר הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר מתוכם...

   בניית חנות וירטואלית

    [sourceurl thesource]